Tadeusz Ross im Klaudiusz Urban Szermierze AZS-AWF na obozie letnim w Cetniewie (J.Ż-pierwszy z lewej) Szef redakcji Sportowca Dziennikarz sportowy Grand Prix C.H. M1 Puchar Dyrektora Symultana Jacka Żemantowskiego w C.H. M1 gm Bartosz Soćko

XIV KGR – 2011 r.

A W RADOMIU JAK W MP
Data utworzenia: 2011-05-23 | Autor: Piotr Murdzia

Niezwykle ciekawie ułożyły się końcowe wyniki Królewskiego Gambitu Radomia, bowiem pierwsze dwa miejsca przypadły aktualnemu mistrzowi i wicemistrzowi Polski. Samodzielne zwycięstwo z dorobkiem 8 punktów z 9 partii odniósł GM Mateusz Bartel, a za nim, ze stratą jednego punktu znalazł się GM Paweł Jaracz. Trzecie miejsce wywalczył GM Bartłomiej Macieja (6,5 pkt.). Najlepszą kobietą turnieju okazała się WGM Joanna Dworakowska, która uplasowała się na wysokim 10 miejscu. W turnieju pamięci Jacka Żemantowskiego uczestniczyło 50 zawodników, w tym 8 GM i 4 WGM.  Godnym odnotowania jest świetny wynik osiemnastoletniego Michała Matuszewskiego, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

Napisali o nas na stronie chessbase (artykuł Doroty Rzepeckiej)