Tadeusz Ross Ekspozycja poświęcona pamięci Jacka Grand Prix C.H. M1 Arcymistrzowski stolik liderów turnieju Catering po turnieju Symultana Jacka Żemantowskiego w C.H. M1 MP juniorów wgm Agnieszka Brustman gm Michał Olszewski

Grand Prix Centr. Handl. M1

III Grand Prix o Puchar Centrum Handlowego M1: 2006r

I turniej – 13.03.06 r.

Najliczniejszy z dotychczasowych turniejów. Wystartowało 127 uczestników w wieku  od 6 do 70 lat mimo, że uczestników było dużo więcej! Pierwsze miejsce w turnieju wywalczył Tomasz Skrzypczak 8.5 pkt z Ostrowca Świętokrzyskiego, a najlepszą wśród kobiet została Anna Skrzypczak – siostra zwycięzcy 7 pkt. Drugie i trzecie miejsce z 7.5 pkt zajęli radomianie Arkadiusz Skawiński i Marcin Pomagalski.
zobacz wyniki

II turniej – 18.06.06 r.

Tym razem górą byli gospodarze. Zwyciężył Marcin Pomagalski 8 pkt. z Radomia. Miejsca drugie i trzecie zajęli zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pół punktu mniej od zwycięzcy zdobył Marek Rega, a najlepszym w grupie zawodników z 7 punktami był Tomasz Skrzypczak. Najlepszą zawodniczką została Paulina Kowalczyk z Makowca 5 pkt. Wystartowało 92 uczestników.

III turniej – 17.09.06 r.

Był to turniej na 102 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Arkadiusz Skawiński 8.5 pkt. drugie  8 pkt, a następnie po 7 pkt uzyskali Marcin Pomagalski, Paweł Czyż i Konrad Skorża. Wszyscy to zawodnicy gospodarzy. Najlepszą wśród kobiet była Sylwia Mąkosa z Makowca, która wywalczyła 6 pkt i zajęła 15 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

IV turniej – 19.11.06 r.
 101 uczestników. Zwycięzcą został  Arkadiusz Skawiński 8 pkt. Drugi sklasyfikowany to IreneuszKoper 7 pkt z Sandomierza po raz pierwszy grający w radomskiej imprezie, a tuż za nim Paweł Czyż
z Radomia również 7 pkt. Pierwszą wśród kobiet została Aleksandra Zygarska. Ona też została zwycięzczynią wśród kobiet w całorocznym Grand Prix. Zwycięstwo w całym cyklu osiągnął  Tomasz Skrzypczak z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Klasyfikacja generalna  III Grand Prix
 po 4-ch turniejach
1. Skrzypczak Tomasz      29.0 pkt     Ostrowiec Św.
2. Rega Marek                     27.5            Ostrowiec Św
3. Czyż Paweł                       27.5            Radom
4. Komperda Robert        26.0            Ostrowiec Św.
5. Skorża Konrad               26.0            Radom

Zawodniczki A

1. Zygarska Aleksandra        20.0 pkt    Radom
  2. Kowalczyk Paulina             19.5            Makowiec
  3. Skrzypczak  Anna               12.0            Ostrowiec Św.

Grupa B

1. Guziński Tadeusz         21.5   pkt   Radom
  2. Suchecki Maciej           20.0           Zwoleń
  3. Kiljański Jędrzej           19.0          Ostrowiec Św.
  4. Sitek Krzysztof              18.5           Zwoleń

Zawodniczki B

1.  Swiontek  Katarzyna            18.0   pkt   Ostrowiec Sw.
2.  Różycka Justyna                   17.5            Włoszczowa
3.  Szymańska Aleksandra       15.0            Makowiec

W całym III Grand Prix sklasyfikowano 197 osób !!! z Radomia, Kozienic, Makowca, Pionek, Zwolenia, Skaryszewa, Ostrowca Św., Kielc, Puław, Lublina, Skarżyska Kam,  Białobrzegów, Przysuchy , Włoszczowy, Sandomierza, Łącznej,  Sienna, Kajetanowa i Rajca Szlacheckiego. Na ostatnim turnieju walka była bardzo wyrównana, a klasyfikację generalną w całym Grand Prix wygrał pod nieobecność prowadzącego po 3-ch  turniejach Marcina Pomagalskiego z Radomia (powołany do wojska) – Skrzypczak Tomasz z Ostrowca Św.

II Grand Prix o Puchar Centrum Handlowego M1: 2005r

I turniej – 13.03.05 r.
Do pierwszego turnieju zgłosiło się 115 osób. Oprócz ubiegłorocznych uczestników zgłosiła swój udział silna drużyna z Ostrowca Św. i Kielc. Zwyciężył
Marcin Pomagalski 8.5 pkt, przed PawłemCzyżem8pkt i Pawłem Pietochą 7 pkt z Radomia. Najlepszą wśród kobiet była AnnaSkrzypczak z Ostrowca Świetokrzyskiego 6 pkt.

II turniej – 12.06.05 r.
W drugim turnieju udział wzięło 92 zawodników. Zwyciężył Arkadiusz Skawiński z Radomia przed Piotrem Skrzypczakiem z Ostrowca Świętokrzyskiego, obaj zdobyli po 8.5 pkt. Trzecie miejsce zajął Leszek Bakalarz z Kielc 7 pkt. Najlepszą wśród kobiet została Anna Skrzypczak z Ostrowca Świętokrzyskiego 6 pkt.

III turniej- 02.10.05 r.
Zwyciężył Arkadiusz Skawiński z Radomia 8 pkt. Drugie miejsce przypadło Markowi Redze z Ostrowca Świętokrzyskiego, a trzecie Tadeuszowi Kieresowi z Kielc, obaj po 7.5 pkt. Bezkonkurencyjną wśród kobiet ponownie okazała się Anna Skrzypczak z Ostrowca Świętokrzyskiego 6 pkt.

IV turniej – 20.11.05 r.
104 uczestników. Trzech radomian podzieliło  miejsca 1-3, zdobywając po 7.5 pkt. Nieznacznie lepszą punktację miał  Paweł Piętocha, któremu po raz pierwszy udało się zostać zwycięzcą w tym cyklu. Drugie miejsce wywalczył Waldemar Mróz , a trzecie Arkadiusz Skawiński. Najlepszą wśród kobiet po raz czwarty została Anna Skrzypczak z Ostrowca Świętokrzyskiego 6.5 pkt.

Klasyfikacja generalna II GRAND PRIX
 po 4-ch  turniejach

1. Arkadiusz Skawiński   Radom 30.5  pkt

2. Mróz Waldemar          Radom 27.5

3. Piętocha Paweł           Radom 27.5

Najlepsze zawodniczki A

1. Skrzypczak Anna       – 24.5  pkt  Ostrowiec Św.

5.  Marszałek Michał           –  Zwoleń    18

Ogółem w przeciągu roku w imprezie przewinęło się  prawie 200 różnych osób. Wszyscy zawodnicy  grali razem ale klasyfikowani są w dwóch grupach ze względu na stopień zaawansowania.

I Grand Prix o Puchar Centrum Handlowego M1: 2004r

I turniej – 14.03.04 r.
Na turnieju pojawiło się blisko 100 zawodników z Radomia, Kozienic, Zwolenia, Makowca, Grodziska Maz., Pionek i Białobrzegów.  Najlepszymi okazali się:
Arkadiusz Skawiński
8.5 pkt przed Piotrem Ciechońskim 8 pkt i Pawłem Czyżem 7 pkt. Najlepszą kobietą została Aleksandra Zygarska 6 pkt, wszyscy z Radomia. Najlepszy zawodnik z poza Radomia Waldemar Olszewski z Białobrzegów z 6.5 pkt uplasował się na 7-ej pozycji.

II turniej – 06.06.04 r.
W drugim z czterech turniejów z cyklu I Grand Prix wystartowało 80 zawodników. Zwyciężył Marcin Pomagalski 8 pkt Radom. Miejsca od 2 do 4 podzielili: Paweł Czyż , KonradSkorża  Radom  i Tomasz Stopka Pionki, wszyscy 7 pkt.  Najlepszą kobietą była Sylwia Mąkosa
z Makowca 6 pkt.

III turniej – 25.09.04 r.
Tym razem wystąpiło 76 zawodników. Miejsca od 1 do 3 podzielili:  Arkadiusz Skawiński,  Piotr Ciechoński i  Marcin Pomagalski, z Radomia  zdobyli po 7.5 pkt. Zwycięzcą został  Arkadiusz Skawiński, który miał najlepszą punktację pomocniczą. Na 4-tym miejscu sklasyfikowany został Konrad Zawodnik z Pionek, również 7.5 pkt. Najlepszą zawodniczką okazała się  Aleksandra Jaworska  5.5 pkt z Makowca.

IV turniej – 05.12.04 r.
Na kończącym – I Grand Prix Centrum Handlowego M1 – turnieju pojawiło się 81 zawodników. Spośród nich I miejsce zajął  Arkadiusz Skawiński Radom 8 pkt, przed  Marcinem Pomagalskim Radom i  Pawłem Czyżem Radom, obaj uzyskali po 7.5pkt. Najlepszą zawodniczką została  Sylwia Mąkosa 5.5 pkt z Makowca.